Jaką tokarkę kupić?

Zanim odpowiemy na postawione w tytule pytanie, warto podkreślić, że tokarki to urządzenia, dzięki którym dokonuje się obróbki drewna lub metalu za pomocą skrawania. Przedstawmy najpopularniejsze typy tokarek.

Najczęściej spotykane tokarki oraz ich rodzaje

Tokarki to wielofunkcyjne narzędzia, które można podzielić na tokarki karuzelowe, kłowe, uchwytowe, zegarmistrzowskie, zataczarki, tarczowe, automaty i półautomaty tokarskie, rewolwerowe oraz tokarki specjalne.

Biorąc pod uwagę tokarki kłowe, można wskazać, takie tokarki jak: ciężkie, precyzyjne, wielonożowe, kopiarki, produkcyjne oraz uniwersalne.

Po tym wstępnym rozpoznaniu dotyczącym typów tokarek powróćmy do postawionego w tytule pytania – jaką tokarkę kupić?

Rodzaje tokarek a kryteria wyboru – cena

Zakup odpowiedniej tokarki to ważne przedsięwzięcie, a decyzja wcale nie należy do najłatwiejszych, ponieważ na rynku jest wiele rodzajów tego rodzaju maszyn, które bardzo różnią się między sobą.

Jednym z podstawowych wyznaczników jakości produktu jest jego cena. Nie ulega wątpliwości, że im lepsza maszyna, bardziej nowoczesna, tym koszt zakupu będzie większy. W tym przypadku różnice są ogromne, ponieważ cena tokarki może wahać się od kilkuset złotych do stu tysięcy złotych. Jedno jest pewne – jeżeli urządzenie ma działać bezawaryjnie i długo, to nie należy kupować najtańszej tokarki.

Konstrukcja, zastosowanie, bezpieczeństwo, czyli kilka słów o parametrach

Kupując tokarkę, trzeba sprawdzić, jaką posiada konstrukcję. Musi ona być solidna i stabilna. Ważne jest także przeznaczenie maszyny oraz bezpieczeństwo pracy, które powinno być zapewnione poprzez osłonę znajdującą się na imaku oraz na śrubie pociągowej.

Jeśli interesują Cie tokarki, to sprawdź nasze modele. Zapraszamy do kontaktu!