Frezarka górnowrzecionowa, jaką kupić?

Bardzo często wiele osób znajduje na rynku narzędzie, które znacznie poprawia pracę w zakresie stolarskim. Jest nim frezarka górnowrzecionowa, a jaki model frezarki kupić to pytanie, które zadają sobie przyszli właściciela tegoż urządzenia. Nim zostanie zakupiony, wcześniej należy zastanowić się nad odpowiednim modelem frezarki, których na rynku jest wręcz nieskończenie wiele, a co więcej – różnią się między sobą między innymi mocą, wyposażeniem czy też szybkością obrotów.

Frezarki górnowrzecionowe są dostępne w różnorodnym przedziale cenowym, lecz niektóre z maszyn można kupić za około kilkaset złotych. Frezarki są przeznaczone do użytku domowego, dla miłośników stolarstwa. Świetnie nadają się do wykonywania rowków, profili narożnych, a nawet formowanych części. Równocześnie frezarki nie posiadają jakichkolwiek ograniczeń, poza wyobraźnią. Odpowiednio użyte są w stanie dokonać cudów i stworzyć nawet najbardziej ciekawe elementy drewniane.

Niektóre frezarki posiadają oświetlenia LED, które ułatwiają pracę, a także – antypoślizgowe, pomagające trzymać sprzęt uchwyty. Moc ich to nawet 2000W, a ich obrót to około 10 tysięcy na minutę. Jednocześnie jednak należy dodać, iż im większa ilość obrotów, tudzież prędkości, tym frezarka jest lepsza. Ważne jest również to, aby sprzęt posiadał przezroczystą osłonę, chroniącą przed wiórami, a zarazem pozwalającą na obserwowanie linii pracy.

Standardów oraz parametrów jest wiele, jednak powinno się również sprawdzić ilość stopni ograniczników głębokości oraz wyposażenie, do którego można zaliczyć między innymi frezy z trzonkami czy też walizkę, w którą zwykle większość frezarek jest zapakowana. Ułatwia ona bowiem jej transport i przenoszenie.

Jeśli interesują Cie frezarki używane to sprawdź nasza ofertę.